O mnie

Homo Viator

Podróże – Wino – Świat

Michał Obst Głombiowski – dziennikarz, stały współpracownik National Geographic Traveler, autor książek podróżniczych

Podobno rzeczy niezapisane nie istnieją.

Kreśląc kolejne zdania, chwytam kawałki otaczającej mnie rzeczywistości i sprawiam, że na moment stają się czymś namacalnym, nabierają formy, niczym kute w kuźni żelazo. Miałem nieco szczęścia i to „oswajanie świata” stało się moim zawodem – jestem
dziennikarzem National Geographic Traveler, autorem książek podróżniczych, bywa, że fotografem.

Opowiadanie o świecie jest sporym przywilejem i niemałą odpowiedzialnością. Nadstawia uszu kilkadziesiąt tysięcy czytelników ciekawych tego, co znajduje się za bliższym i nieco dalszym rogiem. Staram się nie sprawić im zawodu.

Podróżuję więc, patrzę, szukam i zamieniam to wszystko w słowa i obrazy. W teksty prasowe, wpisy na blogu, książki.

Oprócz współpracy z National Geographic Traveler, zapełniam szpalty Podróży, Gazety Wyborczej, Wprost, Magazynu Sukces, Olivii, Polityki, piszę dla Onet.pl i wielu innych.

Rozkosz podróżowania, powroty do wyjątkowych miast, przybliżanie się do świata, odnajdywanie miejsca w przestrzeni, literatura, detale, zapachy, smaki…

Espresso w Turynie, morska sól na skórze na plaży w Meksyku, dźwięki kropli deszczu odbijających się o liście bananowców w Malezji, smak czarnuszki w Syrii…

Jesteśmy istotami sensualnymi, o czym zadziwiająco często zapominamy. To, co działa na nasze zmysły, najlepiej zapamiętujemy.

Na tym blogu znajdziecie więc sporo szczegółów, drobinek, wycinków rzeczywistości. Liczę, że będą dla Was okazją do szerszego spojrzenia na świat, punktem wyjścia, od którego zaczniecie własną podróż, własną opowieść. Pełną zapachów, smaków i dźwięków. Historii, które kryją w sobie codzienne przedmioty i spotkani w drodze ludzie. Jest tu też trochę o samym pisaniu, o smakach i związanych z nimi historiach, o jakości, która nadaje barw naszemu życiu.

Artykuły – tu znajdziesz podróżnicze artykuły prasowe (lub ich fragmenty) mojego autorstwa.

Opowieści – najobszerniejszy dział bloga. Pełen opowieści, detali, przemyśleń, inspiracji, porad, czasem wątpliwości. O miejscach na świecie, w których byłem, o historiach, które usłyszałem, to swoistego rodzaju “oswajanie świata”.

Kęs wina – wino to kilkutysięczna historia, wyznacznik europejskiej kultury i temat rzeka. Trochę opowieści, degustacji, informacji – dla laików, takich jak ja, którzy dopiero zanurzają się powoli w ten świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *