Zaklęcie podróżne – Kreta od kuchni

Premiera – 18 stycznia 2017

Badania przeprowadzone w różnych krajach wskazują, że mieszkańcy Krety to ludzie, którzy cieszą się wyjątkowym przywilejem długowieczności. W dobrej kondycji dożywają sędziwego wieku, co każe się zastanowić, w czym tkwi ich sekret. Czy tradycja kulinarna ma wpływ na stan zdrowia Kreteńczyków? Czy umieją stawić czoło zalewowi przemysłowo produkowanej żywności?

Te pytania stały się dla autora pretekstem do poszukiwań przyczyn witalności wyspiarzy i zmierzenia się z poczuciem ulotności własnego losu. Miejsca, spotkani ludzie, historia i religia składają się na obraz wyspy, prowokując do rozmyślań o podróżowaniu, szukaniu własnego miejsca i cenie, jaką się za to płaci.

Michał Obst Głombiowski

Dziennikarz, autor książek podróżniczych. Związany z magazynem National Geographic Traveler, publikował także m.in. w PolityceGazecie WyborczejMagazynie Sukces, Onet.pl. Jego książka Wieczorem przyjdź na zòcalo  zdobyła Nagrodę Magellana w kategorii Najlepsza książka podróżnicza roku 2013,.  Zaklęcie podróżne jest efektem półrocznego pobytu autora na Krecie.

Zaklęcie podróżne – Kreta od kuchni

Wydawnictwo Dolnośląskie

Liczba stron: 280

ISBN: 978-83-271-5585-6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *